Opracowanie „Zemsty” Aleksandra Fredry
Szanowni,
bardzo zachęcam, abyście zechcieli zrecenzować moje opracowanie „Zemsty”. Zamierzam wystąpić z nim na konferencji metodycznej, więc szczególnie mi zależy na Waszych opiniach.
Co zawiera opracowanie „Zemsty”?
Jak zawsze pojawiają się w nim konkretne pomysły na zadania dla uczniów. Stawiam na ich aktywność w procesie uczenia się i na wyzwalanie kreatywności. Nie ma więc długiego wykładu ani olbrzymiego tekstu przewodniego. Wierzę, że młodzież potrzebuje wyłącznie kilku sugestii i pomocy w poradzeniu sobie z dziewiętnastowiecznym słownictwem (ten temat jednak pominęłam w opracowaniu, bo jestem przekonana, że nauczyciel najlepiej będzie wiedział, co i kiedy trzeba wyjaśnić).
Chciałam, aby to opracowanie „Zemsty” wyróżniało się wielością i różnorodnością metod pracy z uczniami. Mam nadzieję, że moje pomysły okażą się inspirujące i efektywne. Zaplanowałam dużo działań. Znajdą się tu moje ulubione techniki dramowe, rysowanie komiksów, opracowywanie projektu okładki albumu muzycznego, stacje zadaniowe, poszukiwanie współczesnego Papkina i coś specjalnego.
Gra o…mur
Opracowanie „Zemsty” zaczynam bowiem od propozycji długoterminowej (trwającej 2-3 tygodni) Gry o… mur. Przygotowałam nawet cegiełki, bo mi po głowie chodziło zapomniane dziś hasło rodem z głębokiego PRL-u „Kup pan cegłę” z komedii Ewa chce spać .
W tym miejscu pragnę serdecznie podziękować niezwykle inspirującej Nieprzeciętnej polonistce Ali Podstolec, która podsunęła mi pomysł.
Zapraszam do lektury i proszę o komentarze.
Inne opracowania lektur szkolnych znajdziecie tutaj
Rewelacja! Kawał świetnej roboty!
Ciekawe opracowanie. Na pewno uczniowie chętnie zaangażują się w takie lekcje. A co najważniejsze, zrozumieją „Zemstę”! Gratuluję!
Bardzo dziękuję Pani Radosławie za prowadzenie tej strony.Takich polonistek w dzisiejszych czasach bardzo brakuje,zawsze pomocna,zawsze dla każdego znajdzie czas i wytłumaczy trudną problematykę lektury.Opracowywane przez nią materiały są na wagę złota i wszystkim nam- czy to uczniowi,czy poloniście w pracy pomogły.Co tu dużo mówić – po prostu dziękuję.
Basia S.
Serdecznie dziękuję za tak miłe słowa.
Podoba Ci się? Może wrzucisz do mojej eSkarbonki kilka złotych? https://eskarbonka.wosp.org.pl/rlv4lz
Pani Radosławo, powoli odkrywam Pani polonistyczne Skarby. Dziękuję z całego serca.
Proszę, proszę, rozgość się na blogu, miła Czytelniczko.