Zrodzone z tęsknoty

Obraz Ralf Kunze z Pixabay

Tęsknota to uczucie, z którym niełatwo ułożyć sobie życie. Tęsknota nie pyta o zgodę, nie dba o czas i miejsce. Jest nieskromna i zaborcza, wymagająca i samolubna. Mąci myśli lub nazbyt je rozjaśnia, wyostrza do przesady. Tęsknota żąda bezwarunkowej kapitulacji

Salla Simukka

Od roku jestem poza szkołą, w nowym środowisku, wśród kochanych i kochających ludzi żyję sobie sielsko i spokojnie, a jednak tęsknię. Za codziennym zmaganiem się z niezliczonymi przeszkodami. Za uczniami i ich zaskakującymi pomysłami. Za uczeniem się od nich afirmacji życia. Za głowieniem się, jak do nich trafić, jak zrobić, żeby im się chciało chcieć. Nawet … za sprawdzaniem wypracowań. Tęsknię bardzo.

I dlatego postanowiłam zająć się opracowaniem materiałów dydaktycznych do nauczania polskiego. Żeby nadać temu jakiś praktyczny sens, zdecydowałam, że będą to obudowane scenariusze do programu, który realizują koleżanki w mojej szkole. Mam nadzieję, że zechcą z nich skorzystać. Mam nadzieję, że nie tylko one. Chciałabym pomóc tym, którzy muszą się zmierzyć z nową, niełatwą podstawą programową w szkole ponadpodstawowej.
Zamierzam opracować scenariusze do wszystkich lekcji całego cyklu. Nie tylko do tych pobudzających i prawie automatycznie podsuwających ciekawe pomysły, ale także do tych, które są mniej porywające. Wiem z doświadczenia, że własnie na nudę i sztampę szuka się w sieci remedium. Ufam, że uda mi się spełnić oczekiwania. Intensywnie uczę się narzędzi TIK i myślenia wizualnego, więc mam nadzieję na różnorodność propozycji.
Bardzo zależy mi na opiniach moich Czytelników, bo to własnie te opinie będą skłaniały mnie do refleksji i ewentualnych zmian, to one będą mnie inspirowały i motywowały. 

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *