Barok – prezentacja epoki

Szanowni,

do Waszej dyspozycji oddaję dziś kolejną prezentację epoki – Barok. Znajdą to Państwo podstawowe wiadomości o kulturze, w szczególności literaturze, epoki oraz sugestie do opracowania tematów jawnych na egzamin ustny w 2023 roku. W szczególności skupiłam się na opracowaniu zagadnień trudniejszych z dłuższych tekstów.

Barok – opracowanie epoki

to prezentacja przeznaczona w głównej mierze dla tegorocznych maturzystów. Mam jednak wrażenie, że może równie dobrze służyć uczniom młodszych klas i nauczycielom do przygotowania lekcji powtórkowych. Przy opracowaniu materiałów staram się nie ograniczać do najbardziej oczywistych skojarzeń i najkrótszej możliwej realizacji. Chcę, aby mój materiał pobudzał i inspirował.

Inne prezentacje epok na blogu

Renesans

Średniowiecze

Starożytność

Drodzy Czytelnicy,

pragnę Wam najserdeczniej podziękować za odwiedziny. Blog w nowej odsłonie miał już 251489 odsłon. Dzięki temu w listopadzie, po raz pierwszy w tym roku szkolnym, zarobiłam na reklamach tyle, że Google mi przesłało pieniądze. Serdecznie dziękuję. Wykorzystuję te fundusze na opłacenie licencji witryny i potrzebnych programów. Jeszcze sporo brakuje, ale wierzę, że moi Czytelnicy nie zawiodą.

 

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *