Bitwa – scenariusz gry planszowej

Mili czytelnicy,
oddaję dziś Państwu pomysł na lekcję polskiego w szkole podstawowej (a może nie tylko?). To kolejne spotkanie w cyklu „Pana Tadeusza”, ale może to być także jedna z lekcji powtórkowych, a nawet takich trochę lżejszych, podsuwających pomysł na rozrywkę.

Na potrzeby tego spotkania przygotowałam prezentację z fragmentami audio księgi IX epopei. Prezentacja zawiera pewien pomysł na grę, ale może on być traktowany również jako inspiracja do własnych poszukiwań. 
Mam gorącą prośbę. Jeśli komuś z Państwa uda się nakłonić młodzież do realizacji pomysłu, przyślijcie mi zdjęcia. Bardzo jestem ciekawa, jak młodzież poradziłaby sobie z zadaniem. 
W scenariuszu wykorzystałam planszę do gry, którą pobrałam ze strony Specjalni.pl


Dzień dobry! Życzę Ci radosnego dnia!

Na dziś zaplanowałam przygotowanie gry planszowej na podstawie IX księgi „Pana Tadeusza”. Twoje zadanie będzie polegało na wypracowaniu pomysłu na grę, stworzeniu jej scenariusza i instrukcji. Jeśli masz ochotę zrób tę grę i dobrze się baw z rodziną, a po pandemii z przyjaciółmi.

  1. Najpierw przypomnij sobie materiał rzeczowy – księgą „Bitwa”.
  2. Zastanów się, jakie wydarzenia są najważniejsze. Tu można się kierować „Treścią” księgi lub samodzielnie wybrać zdarzenia. Powinny one jednak stanowić logiczny ciąg.
  3. Przemyśl scenariusz gry. Na początek warto obejrzeć i wysłuchać wstępną propozycję zawartą w  prezentacji „Bitwa – scenariusz gry planszowej”. Proszę jednak, by ten pomysł traktować wyłącznie jako propozycję. Można go śmiało modyfikować. Gra będzie Twoim dziełem i umieścisz w niej takie zdarzenia, jakie uznasz za warte uwagi. Zaplanujesz takie  przygody, jakie zechcesz. Oznaczysz pola szczególne. Jeśli gracz stanie na takim polu, może otrzymać nagrodę lub karę, ale możesz też zaplanować zagadki.
  4. Napisz instrukcję do gry.
  5. A teraz przygotuj całą grę i dobrze się baw!

Serdecznie dziękuję Ci za spotkanie. Uważaj na siebie i zostań w domu. 

Classroom
Kod zajęć: ecyi62y

Udostępnij

1 myśl na “Bitwa – scenariusz gry planszowej”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *